Článok z blogu

SLOVENSKÁ VÝPRAVA NA CPSO 2023

Už je tomu viac ako týždeň, čo sme sa zúčastnili otvorenej súťaže Czech Pole Sport Open, ktorá je IPSF kvalifikačná súťaž na Majstrovstvá sveta 2023 v Poľsku. Nakoľko na Slovensku nemáme túto federáciu, ktorá by nám mohla zorganizovať národnú súťaž, máme možnosť zúčastniť sa otvorených majstrovstiev v inej krajine.

Súťaž sa konala v piatok 2.6. v hlavnom meste Praha v športovom areáli Oáza pod záštitou svetovej federácie IPSF a svoje zastúpenie na tomto podujatí malo aj Slovensko a náš All in gym.

Našu výpravu sme odštartovali o deň skôr vo štvrtok na obed po krátkej rozcvičke ešte v Bratislave, aby sme sa pred súťažou oboznámili s prostredím a oddýchli si. Na druhé ráno po raňajkách v hoteli Occidental naša All in gym výprava v zložení Slavo, Miška, Niki a Simi zamierila do športového klubu oáza na registráciu a pódiovú skúšku. Chýbal nám už len Luky, ktorý bol v tom čase ešte vo vlaku, keďže jeho „pódiovka“ bola až neskôr večer. Hneď po skončení prvého bloku súťaže, kde sa predstavili súťažiaci aerial hoop a aerial pole, začali montovať mosadzové tyče na Pole Sport a Artistic Pole. Krátko potom sme „nabehli“ na stage my a prešli si všetky potrebné časti našich choreografií na súťažnom pódiu, z ktorého sme schádzali spokojní a dobre naladení, že tyče držia výborne.

Najskôr začala disciplína Pole Sport. Považujeme ju za najnáročnejšiu súťaž v tomto športe nakoľko má naozaj striktné a komplexné pravidlá. Zostava má 4 minúty a okrem náročných povinných prvkov s v nej hodnotia technické bonusy (akrobacia, skoky, saltá a pod,), artová časť (choreografia, téme, prejav, originalita a pod.) a zrážky (nedopnuté špičky, línie, straty balansu a pod.). Príprava na túto súťaž je veľmi náročná nielen fyzicky, ale aj psychicky- trvá niekoľko mesiacov a vyžaduje si vysoký kondičný level.

Na majstrovstvá sveta postupuje automaticky súťažiaci z danej krajiny, ktorý skončil na prvom miesta. Z druhého miesta sa dá tiež postúpiť, avšak je potrebné dosiahnuť minimálne 30 bodov.

Ako prvá v Pole Sport sa z našej výpravy predstavila Niki v kategórii Elite Senior 18+ Women spolu s ďalšou slovenskou reprezentantkou Kristy. Pre Nikol to bola prvá IPSF súťaž a napriek viacerým zdravotným komplikácia, až na jeden nevydarený zoskok z tyče a zastavenie na spinovej tyči predviedla krásnu a zvládnutú choreografiu. Hneď po nej nastúpila Kristína, ktorá s IPSF súťažami už má niekoľkoročné skúsenosti, čo bolo vidieť na suverénom prevedení.

Ďalšia sa predstavila Simi, v kategórii Elite Senior 30+ Women. Pre Simi bola táto súťaž taktiež premiéra na pôde IPSF. „Bola to pre mňa silovo a kondične zatiaľ najnáročnejšia choreografia, s akou som súťažila. A aj keď nevyšlo všetko ako malo, so svojím výkonom som spokojná, nakoľko môj hlavný cieľ bol prejsť ju celú čo najčistejšie a tak, aby sa na to dalo pozerať.“ Hovorí Simi.

V kategórii Elite Senior Doubles (Women/Man) sme sa predstavili my (Slavo a Miška). Kým minulý rok sme súťaži každý v solo kategórii, tento rok doubles bola pre nás výzva. S výkonom sme spokojní až na jedno pomýlenie, keď som na začiatku zle prechytil ruku a nedokončil tak prvok a samozrejme zopár drobných chybyčiek. V tom súťažnom strese niekedy proste začnete robiť chyby, ktoré ste predtým nikdy nespravili. Avšak nás to nerozhodilo a zbytok choreografie sme zvládli veľmi slušne.

Po Pole Sporte nasledoval Artistic Pole, ktorý je od Pole Sport veľmi odlišný. Tu nie sú žiadne povinné prvky či striktné pravidlá ako splnenie výšky tyče, povinné kolečká na spinovke, vyhradený čas bez kontaktu s tyčou a pod. Prakticky tu nie sú žiadne pravidlá, hodnotí sa predovšetkým nápad, prevedenie, charizma na stage, schopnosť vtiahnuť diváka do deja a pod. Technika a prevedenie prvkou na tyče tu nemá takú veľkú hodnotu.

Jediný a vlastne aj prvý slovenský reprezentant v tejto disciplíne bol Luky, ktorý súťažil v kategórii Proffesional Senior Men (18-39). Svojim veľmi energickým a zábavným vystúpením zobudil celé publikum aj napriek tomu, že súťaž mala približne hodinový sklz a Luky súťažil až okolo 22:00 a jeho vystúpenie malo v Prahe úspech, čo si počas svojho vystúpenia nemohol nevšimnúť. "Bol som vďačný za každý ohlas z publika a za to, že to bolo pre mňa niečo nové."

Súťaž sme všetci úspešne zvládli a všetkým sa nám podarilo kvalifikovať na MS v Poľsku, ktoré sa budú konať 25.-29.10. v meste Kielce, za čo nám všetkým srdečne gratulujem a už teraz sa teším, ako to tam spolu odpálime :D Zároveň mám veľkú radosť, keď vidím, ako sa naša pole dance komunita rozrastá a dostáva stále bližšie k širokej verejnosti.

Na záver chcem poďakovať šéfke CZECH POLE SPORT ORGANIZATION Daniele Čaloudovej za skvelú organizáciu súťaže a otvorení aj pre Slovensko, Tereze Štrobovej za vysoko odbornú pomoc s prípravou, nám, že sme to zvládli a bojovali aj keď je príprava naozaj fyzicky aj psychicky zložitá a vám všetkým, ktorí ste nás podporovali a verili nám a možno nás sem tam aj trpeli, keď sme zrovna nemali dobrú náladu a veľa energie na tréningoch aj kvôli príprave :D

Videá zo súťaže si viete pozrieť na linku nižšie

https://www.youtube.com/@czechpolesportorganization4798/videos

Bodové ohodnotenie našich športovcov

Nikol pokorná                         30,2

Kristína haviarová                   34,7

Simona Dudík Besedová         25,2

Slavo a Miška Michňákovci     44,4

Lukáš Roštár                            59,7

 

Slavo a Miška 

11.6.2023

500 +

Spokojných klientov

3000 +

Hodín

FAQ

Najčastejšie
otázky

Ako si rezervujem miesto na kurze alebo workshope?

Cez svoj účet na stránke All in gym.
Ešte nemáte účet?
Registrácia je rýchla a jednoduchá. Po zaregistrovaní získate možnosť uskutočniť rezervácie, ako aj spravovať svoj účet a sledovať nadchádzajúce termíny kurzov a hodín.

Ktorý kurz alebo workshop je pre mňa vhodný?

Pri každom kurze a workshope je označenie L = level. Ponúkame kurzy a workshopy pre úplných začiatočníkov bez predošlých skúseností, ako aj pre pokročilých. V prípade, že je pri kurze Lmix, znamená to, že je určený pre všetkých bez ohľadu na skúsenosti a schopnosti.
V prípade, že sú pri kurze uvedené 2 levely, napríklad L1/ L2 znamená to, že kurz je vhodný pre oba levely.

Čo si priniesť na prvú hodinu Pole Dance?

- teplé oblečenie (tepláky/legíny, mikina) na rozvičku
- kraťase a tričko (prípadne športovú podprsenku na prezlečenie)
- cvičí sa naboso (prípadne v ponožkách)
- dobrú náladu :)

Čo si priniesť na prvú hodinu Gymnastiky?

- hocičo v čom sa cítite pohodlne (tričko, tepláky/legíny)
- cvičí sa na naboso alebo v ponožkách
- dobrú náladu :)

Aké topánky sú vhodné na Exotic Pole Dance?

- odporúčame značky Pleaser USA alebo Hella Heels.
- čižmy majú stabilnejší členok, preto ich považujeme za vhodnejšie pre začiatočníkov
- objednáte ich napríklad na polejunkie.com alebo poledance32.sk, kde majú veľa topánok v zľave a ušetríte na poštovnom :)

Je možné prísť na skúšobnú hodinu?

Skúšobné hodiny žiaľ neumožňujeme, ale pokiaľ sa nechcete viazať na celý kurz, môžete sa prihlásiť aj jednorazovo, v prípade, že je na kurze voľné miesto.
Ak neviete, ktorý kurz je pre vás vhodný, stačí nám napísať a my vám radi poradíme :)

Ako si rezervujem súkromnú hodinu?

V prípade záujmu o súkromnú hodinu nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom a dohodneme si termín. Cena jednorazovej hodiny je 35€ (+10€ každá ďalšia osoba) a cena hodiny v balíčku 5 hodín je 30€ (+10€ každá ďalšia osoba). Platnosť zvýhodneného balíčka je 2 mesiace a hodiny môžete kombinovať či už Pole Dance, Flexi, Gymnastika, Workout a pod.

Čo je Open class?

Tieto hodiny sú pre všetkých, ktorí si chcú prenajať tyč, šál či miesto v gymnastickej časti a preskúšať obľúbené prvky či kombinácie, alebo si len tak zacvičiť. Tréningy nie sú vedené trénerom, ten je však prítomný a ochotný pomôcť :)
V prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky alebo emailom a dohodnete si čas rezervácie.
Open Classy sú možné aj v doobedných aj poobedných hodinách v prípade voľného náradia.

Ako zaplatím?

Platba je možná buď v hotovosti na mieste alebo prevodom na účet. Možnosť platby si volíte pri rezervácii kurzu či hodiny cez svoj účet. Platba kartou u nás nie je možná.

Akceptujete multi-sport kartu?

Žiaľ multi-sport kartu u nás neakceptujeme :)

Môžem k vám prísť aj keď trénujem alebo vyučujem v inom štúdiu?

Samozrejme, u nás sú vítaní všetci. Radi pomôžeme aj trénerom z iných štúdii vo svojom rozvoji :)

Ako sa k vám dostanem?

Hlavný vchod sa nachádza smerom na ulicu Gagarinova v Perle Ružinova, medzi prevádzkami Žabka a Textil house.
- MHD: Priamo pred vchodom je autobusová zastávka „Gagarinova“, kde stoja autobusy a trolejbusy MHD číslo 71, 72, 96, 196 a N72 a medzimestské spoje číslo 715, 720, 725, 727, 730, 737, 740, 798 a 799.
- AUTOM: Ak sa chystáte prísť autom, k dispozícii je podzemné parkovisko, priamo pod komplexom Perla Ružinova, ktoré je pre návštevníkov prístupné v čase medzi 6-20 hodinou na 2 hodiny zdarma. Každá ďalšia začatá hodina je spoplatnená sumou 1€. V parkomate je platba možná len v hotovosti a prijíma mince aj bankovky. Vjazd do parkoviska je z dvoch strán. Jeden sa nachádza z ulice Gagarinova, smerom na diaľnicu a druhý na Mierovej ulici, smerom do centra.
- Nájdete nás aj na google maps

Ako zruším rezerváciu kurzu či workshopu?

Bezplatné zrušenie rezerváciu kurzu je možné najneskôr 48h pred začatím prvej hodiny z kurzu prostredníctvom svojho účtu. Bezplatné zrušenie workshopu (pokiaľ nie je uvedené inak) je možné najneskôr 72 hodín pred začiatkom workshopu. V opačnom prípade strácate nárok na vrátenie peňazí alebo daný kurz/workshop je potrebné dodatočne zaplatiť.

Ako zruším rezerváciu kurzovej hodiny?

Zrušenie rezervácie kurzovej hodiny je možné najneskôr 3 hodiny pred začiatkom hodiny prostredníctvom svojho účtu. V opačnom prípade strácate nárok na náhradnú hodinu.
Náhradnú hodinu je možné využiť do konca daného kurzu na akúkoľvek hodinu, kde je voľné miesto. V opačnom prípade strácate nárok na náhradnú hodinu.
V prípade 4 týžňového kurzu máte nárok na 1 náhradnú hodinu a v prípade 8 týždňového kurzu máte nárok na 2 náhradné hodiny.

Ako zruším jednorazovú hodinu?

V prípade, že nemáte zakúpený kurz, zrušenie rezervácie jednorazovej hodiny je možné najneskôr 24 hodín pred začiatkom hodiny. V opačnom prípade strácate nárok na vrátenie peňazí alebo je potrebné hodinu dodatočne zaplatiť.

Ako zruším rezerváciu open class a súkromnej hodiny?

V príipade zrušenie rezervácie open class či súkromnej hodiny nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom. Odhlásenie zo súkromnej hodiny je možné najneskôr 24 hodín pred začiatkom súkromnej hodiny. V opačnom prípade strácate nárok na vrátenie peňazí alebo je potrebné hodinu dodatočne zapltiť. Zrušenie rezervácie open class nie je časovo ohraničené.
Naše služby

Z NAŠEJ PONUKY
SI VYBERIE KAŽDÝ

Ponúkame kurzy, open classy, súkromné hodiny, workshopy a vystúpenia.

  • Na všetky naše kurzy, hodiny a workshopy je nevyhnutné rezervovať si miesto dopredu prostredníctvom vášho účtu.
  • V prípade súkromných hodín, open class-ov či vystúpení nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo emailom.
  • Zrušiť rezerváciu kurzu je možné najneskôr 48 hodín pred začatím kurzu, rezerváciu z jednorazovej hodiny najneskôr 24 hodín pred začatím hodiny a rezerváciu z workshopu najneskôr 72 hodín pred začiatkom workshopu prostredníctvom vášho účtu. V opačnom prípade strácate nárok na vrátenie peňazí.
  • Z kurzovej hodiny je potrebné sa odhlásiť najneskôr 3 hodiny pred začiatkom hodiny prostredníctvom vášho účtu. V opačnom prípade strácate nárok na náhradnú hodinu.
  • Náhradné hodiny z kurzu je možné uplatniť len do konca daného kurzu prostredníctvom vášho účtu.